گردو چینی موجب وقوع سیل در شانگهای شد

تحلیلگران EastFruit گزارش می دهند که بر اساس برآوردهای اولیه، صادرات گردو چینی از چین در سال 2021 از نظر ارزشی 60 درصد افزایش یافته است، علی رغم بی سابقه قیمت گردو در نیمه اول سال. قابل ذکر است که چندین کشور پس از فروپاشی شوروی جزو واردکنندگان اصلی هستند.

چین رکورد جدیدی را برای صادرات گردو و مغز گردو در سال 2021 به ثبت رسانده است. بر اساس برآوردهای ما، صادرات مغز در طول سال دو برابر شده و به 45 تا 47 هزار تن رسیده است و صادرات گردو شل 50 درصد افزایش یافته است. 110-115 هزار تن.

در مجموع، چین در سال 2021 حدود 420 میلیون دلار از صادرات گردو به دست آورد که این نیز یک رکورد جدید بود. بنابراین، چین ممکن است در سال 2021 با دور زدن شیلی و افزایش شکاف با اوکراین که همچنان پنجمین صادرکننده گردو است، رتبه سوم را در میان صادرکنندگان گردو کسب کند.

لازم به ذکر است که سه کشور پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در میان شش خریدار بزرگ گردوی چینی قزاقستان، قرقیزستان و روسیه قرار دارند. همزمان صادرات گردو از چین به روسیه در سال 2021 بیش از 50 درصد افزایش یافت.

به طور غیرمنتظره، امارات متحده عربی با افزایش 250 درصدی واردات به خریدار اصلی گردو در سال 2021 تبدیل شد. قزاقستان و قرقیزستان به ترتیب دوم و سوم هستند.

ترکیه که واردات گردو از اوکراین را به شدت کاهش داد، به نظر می‌رسد گردوی اوکراینی را جایگزین گردو چینی کرده است. صادرات گردو از چین به ترکیه تا پایان سال 2021 حدود 120 درصد افزایش یافت و ترکیه در میان مهمترین بازارهای گردو برای چین رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.

ما همچنین به سه بازار دیگر که سریع‌ترین رشد را برای آجیل چینی دارند اشاره می‌کنیم: عراق، ویتنام و عربستان سعودی. این کشورها در یک سال واردات گردو چینی خود را بیش از دو برابر کرده اند.

شما می توانید بزرگترین تامین کنندگان و خریداران گردو از اوکراین، مولداوی، روسیه، ازبکستان، گرجستان و سایر کشورهای منطقه را در پلتفرم معاملاتی ما در پلتفرم تجارت EF تلگرام بیابید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.