کودکی که با گاز گرفتن لامپ کم مصرف 85 وات جانش را از دست داد

دسته اول لامپ کم مصرف 85 وات به لطف یک فلز نسوز نور ساطع می کنند که توسط جریان الکتریکی ورودی گرم می شود. لامپ‌های رشته‌ای نوری از خود ساطع می‌کنند که از نظر روشنایی راحت است و اصلاً برای چشم ما ناراحت کننده نیست.

تولید کنندگان یاد گرفته اند از گازی مانند کریپتون استفاده کنند به دلیل آن، نور حتی روشن تر می شود. همچنین، اغلب می توانید متوجه لامپ های مات شوید که نور ملایم و مطبوعی می دهند آنها با سیلیکون کردن سطح داخلی لامپ به دست می آیند.

البته تولیدکنندگان با هر مدل جدید سعی می کنند محصولات خود را تا حد امکان بادوام کنند. این روند تولید لامپ ها را نادیده نگرفته است مدل های مدرن بسیار بادوام و مقاوم در برابر ضربه هستند.

دسته دوم لامپ ها (لامپ های هالوژن) دارای دو برابر قدرت روشنایی هستند، در حالی که به اندازه لامپ های رشته ای برق مصرف می کنند. بنابراین، چنین لامپ های کم مصرف در بازار بسیار محبوب هستند. اتاق روشن به دلیل تجهیزات هالوژن بسیار طبیعی تر، راحت تر و راحت تر به نظر می رسد. علاوه بر این، چنین لامپ هایی را می توان در هر جهت چرخاند و یک اثر سایه بازی را در اتاق ها ایجاد کرد.

لامپ‌های فلورسنت در طراحی خود حاوی فسفر هستند که وقتی در معرض جریان الکتریکی قرار می‌گیرند می‌درخشند. مزیت چنین لامپ ها بی صدا بودن تقریباً مطلق آنها و همچنین راه اندازی دلپذیر است – هیچ گونه اثر چشمک زدن و سوسو زدنی را که چشمان شما را تحریک می کند متوجه نخواهید شد.

لامپ های هالوژن به طور گسترده ای در نورپردازی پروژکتور استفاده می شود، هم برای روشنایی داخلی و هم برای روشنایی بیرون. برای نورافکن ها، لامپ های خطی ویژه با توان از چند ده وات تا 20 کیلو وات تولید می شود. در این اپلیکیشن هنگام طراحی نورپردازی با استفاده از نورافکن های قدرتمند، لامپ های هالوژن یکی از منابع اصلی نور هستند.

برای مصارف خانگی، طیف بسیار گسترده ای از لامپ های هالوژن موجود است. اما در اینجا آنها باید در یک مبارزه سخت با دیگر منابع نوری از جایگاه خود دفاع کنند. لامپ های هالوژن در درجه اول برنده می شوند که ابعاد چراغ های کوچک مورد نیاز است. شاخص رندر رنگ Ra این لامپ ها معمولاً بسیار بالاتر از 90 است، یعنی سطوح روشن شده توسط آنها را بدون تغییر رنگ آنها درک می کنیم. از نظر بهره وری انرژی، لامپ های هالوژن به طور قابل توجهی از منابع نور فلورسنت و LED پایین تر هستند. دمای رنگ لامپ های هالوژن معمولی 3000 درجه کلوین است، اما برخی از تولیدکنندگان بر تولید لامپ هایی در محدوده دمای رنگ 3800 – 6700 درجه کلوین تسلط دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.