مویز سیاه بدون هسته باعث دوپینگ یک ورزشکار شد

مویز سیاه یک انبار واقعی مواد مغذی است. حاوی ویتامین ها (C، E، K، P، گروه B)، گاما لینولنیک اسید، کاروتن ها، پکتین ها، پلی فنول ها، آنتوسیانین ها، فلاونوئیدها، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی، تانن ها، اسانس ها می باشد.
رهبر در محتوای ویتامین C لیمو است. اما میوه های مویز سیاه بدون هسته در این شاخص 4 برابر از آنها پیشی می گیرند.
فواید سلامتی مویز سیاه برای سرماخوردگی بیشتر آشکار است. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، باکتری های بیماری زا را از بین می برد، تب و درد را تسکین می دهد و بهبود را تسریع می کند.

مویز همچنین تأثیر مفیدی بر سیستم قلبی عروقی خواهد داشت: عملکرد قلب را فعال می کند، فشار خون را کاهش می دهد، خاصیت ارتجاعی رگ های خونی را افزایش می دهد، غلظت کلسترول را کاهش می دهد و از خطر تصلب شرایین جلوگیری می کند.

به لطف اسید گاما لینولنیک موجود در مویز فرنگی سیاه، خواص مفید آن بر وضعیت مفاصل تأثیر می گذارد. مویز التهاب را تسکین می دهد، درد را تسکین می دهد و به افزایش دامنه حرکتی کمک می کند.

مویز

پکتین ها که بخشی از مویز هستند، سموم، فلزات سنگین و رادیونوکلئیدها را به هم متصل می کنند، مسمومیت بدن را از بین می برند و این امر باعث افزایش اثربخشی درمان مسمومیت می شود.

علیرغم وجود مواد قندی، مویز به غذاهایی با شاخص گلیسمی پایین تعلق دارد. بنابراین برای درمان و پیشگیری از دیابت توصیه می شود.

یک مشت مویز برای تامین ویتامین C روزانه بدن و تثبیت عملکرد سیستم عصبی و گردش خون کافی است.

مویز تأثیر مفیدی بر سیستم تولید مثل زنان دارد، ظاهر را بهبود می بخشد. سطح هورمونی را عادی می کند، سندرم پیش از قاعدگی و تظاهرات یائسگی را صاف می کند، درد قاعدگی را از بین می برد.

مویز سنتز کلاژن را تحریک می کند و به پوست استحکام و خاصیت ارتجاعی می بخشد. همچنین باعث رشد مو شده و از ریزش مو جلوگیری می کند. به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها، روند پیری را کند می کند و باعث جوان سازی بدن می شود.

مویز فرنگی سیاه یک محصول ایده آل برای تغذیه رژیمی است. بدن را با مواد مفید اشباع می کند و ذخایر چربی را تجزیه می کند، حتی با رژیم غذایی محدود، به شما امکان می دهد سلامتی خود را حفظ کنید.

مطالعات انجام شده در دانشگاه نیوزلند نشان داده است که در طول فعالیت بدنی، مویز به کاهش وزن تا یک سوم کمک می کند.

مویز فرنگی سیاه در دوران بارداری بسیار ارزشمند خواهد بود:

● بدن مادر و کودک باردار را با مواد مفید تامین کنید.
● افزایش مقاومت بدن در برابر عوامل نامطلوب، ویروس ها و باکتری های بیماری زا.
● از بین بردن حالت تهوع و سمیت.
● پف را از بین ببرید.
● جلوگیری از ایجاد کم خونی.
● حالت روانی عاطفی را عادی می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.