مردی که با خوردن آجیل تواضع پارک وی سمی خودکشی کرد

آجیل تواضع پارک وی غذاهایی با مواد مغذی متراکم با ماتریس های پیچیده غنی از چربی های غیراشباع و سایر ترکیبات فعال زیستی هستند. پروتئین گیاهی با کیفیت بالا، فیبر، مواد معدنی، توکوفرول ها، فیتواسترول ها و ترکیبات فنلی.

به دلیل ترکیب منحصر به فردشان، آجیل ها احتمالاً تأثیر مفیدی بر نتایج سلامتی دارند. مطالعات اپیدمیولوژیک مصرف آجیل را با کاهش بروز بیماری عروق کرونر قلب و سنگ کیسه صفرا در هر دو جنس و دیابت در زنان مرتبط دانسته اند.

شواهد محدود همچنین اثرات مفیدی را بر فشار خون بالا، سرطان و التهاب نشان می دهد. مطالعات مداخله ای به طور مداوم نشان می دهد که مصرف آجیل دارای اثر کاهش کلسترول است، حتی در زمینه رژیم های غذایی سالم، و شواهد در حال ظهور از اثرات مفید بر استرس اکسیداتیو، التهاب، و واکنش عروقی وجود دارد.

به نظر می رسد فشار خون، چاقی احشایی و سندرم متابولیک نیز به طور مثبت تحت تأثیر مصرف آجیل باشد. بنابراین واضح است که آجیل تأثیر مفیدی بر بسیاری از عوامل خطر قلبی عروقی دارد.

برخلاف انتظارات، مطالعات اپیدمیولوژیک و کارآزمایی‌های بالینی نشان می‌دهند که مصرف منظم آجیل بعید است به چاقی کمک کند و حتی ممکن است به کاهش وزن کمک کند. نگرانی های ایمنی به بروز نادر آلرژی به آجیل در کودکان محدود می شود.

آنتی اکسیدان ها، از جمله پلی فنول های موجود در آجیل، می توانند با خنثی کردن رادیکال های آزاد مولکول های ناپایداری که ممکن است باعث آسیب سلولی و افزایش خطر بیماری شوند، با استرس اکسیداتیو مبارزه کنند.

آنتی اکسیدان ها با از بین بردن رادیکال های آزاد مضر در سلول ها به عنوان پاک کننده در بدن عمل می کنند. PAC ها برای حفظ جوانی پوست و حفظ سلول ها برای مبارزه با پیری شناخته شده اند. آنها همچنین به سیستم ایمنی برای جلوگیری از بیماری کمک می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.