محموله قاچاق که درون صابون کاپوس تی سی سی کشف شد

فرآیند داغ روش سنتی و قدیمی تر برای ساخت صابون کاپوس تی سی سی است و به منبع گرمایی خارجی نیاز دارد. مواد در حین مخلوط شدن حرارت داده می شوند که سرعت فرآیند صابون سازی را افزایش می دهد.

صابون زمانی که در قالب ریخته می شود به صورت مایع است و به محض اینکه جامد شد آماده استفاده است. به گفته انجمن صابون و آرایشی صنایع دستی، صابون با فرآیند گرم را می توان به روشی مشابه صابون فرآیند سرد درمان کرد، اما معمولاً به آن نیازی نیست.

صابون میکروب های دست ما را از بین نمی برد، آنها را از بین می برد. میکروب‌ها به روغن‌ها و چربی‌های روی دست‌های ما می‌چسبند. آب به تنهایی بسیاری از میکروب های روی دست ما را از بین نمی برد، زیرا آب و روغن یکدیگر را دوست ندارند، بنابراین با هم مخلوط نمی شوند.

اما صابون هم آب و هم روغن را دوست دارد. این به این دلیل است که مولکول‌های صابون نوعی سورفکتانت هستند، به این معنی که یک سر آن‌ها آب دوست یا آب‌دوست، و یک انتهای آن روغن‌دوست یا آبگریز است.

هنگامی که دستان خود را با صابون می شویید، مولکول های صابون به عنوان واسطه ای بین مولکول های آب و روغن عمل می کنند و به طور همزمان با هر دوی آنها متصل می شوند. سپس وقتی همه چیز را آبکشی می کنید، صابون میکروب ها را با آب می برد.

برای موثرترین شستن دست، باید از صابون استفاده کنید و باید کاملاً دقت کنید. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) کف کنید زیرا اصطکاک به برداشتن کثیفی و چربی از روی پوست شما کمک می کند.

مدت زمانی که باید اسکراب کنید بستگی به میزان کثیفی دستان شما دارد، اما اکثر مقامات بهداشتی توصیه می کنند حداقل 20 ثانیه یا همان زمانی که دو بار خواندن “تولدت مبارک” طول می کشد.

و فراموش نکنید که زیر ناخن خود را بتراشید. آن منطقه املاک اصلی برای میکروب ها است. پس از شستن، حتما با هوا یا حوله خشک کنید. CDC می گوید بهترین روش مورد توافق برای خشک کردن وجود ندارد، اما دست های خیس بیشتر از دست های خشک باعث انتشار میکروب ها می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.