لوله و اتصالات گازی سپنتا موجب خفه شدن یک زوج پیر در روستا شد

بر اساس مقررات شرکت توزیع گاز، اتصال جوشی برای لوله های مورد استفاده برای اجرای خطوط گاز داخلی الزامی است. در این لوله ها امکان اتصال با اکسی استیلن، الکترود سرپوشیده، قوس الکتریکی یا جوشکاری TIG تا قطر DN 65mm وجود دارد و فقط با الکترود محافظ یا جوش آرگون به دلیل افزایش ضخامت دیواره پس از DN 80 مجاز است.

تاسیسات ستون، یعنی خط لوله بین جعبه سرویس و کنتور، باید با لوله و اتصالات گازی سپنتا به طور جوشی طبق مقررات نصب انجام شود. اتصال رشته ای در خط ستون؛ در نقاط اتصال کنتور، شیرهای توپی نصب می شود، در صورت اتصالات خطوط داخلی از اتصالات اتحادیه مخروطی استفاده می شود.

برخی از شرکت های توزیع گاز اجازه اتصال رزوه ای روی خط ستون را دادند، به خصوص پس از زلزله مرداد 1378، به دلیل اتصال رزوه ای، خط ستون با اتصال رزوه ای گذاشته شد.

استحکام ضعیف خط ستون نسبت به اتصال جوش داده شده و کاربردهای خط ستون را حذف کرد. در حال حاضر خطوط ستون تقریبا در تمام ترکیه جوش داده می شود.

در تاسیسات گاز طبیعی در آنکارا، جایی که هیچ برنامه کاربردی جعبه خدمات تغذیه شده از شبکه فشار متوسط ​​وجود ندارد، خط سرویس اصلی و خط اتصال گاز ورودی ساختمان به عنوان یک اتصال رزوه ای قابل جدا شدن ساخته شده است، مزیت بزرگی را از نظر سهولت نصب فراهم می کند.

جوشکاری مطمئن ترین شکل اتصال در گاز طبیعی است و خط ستون باید جوش داده شود. این لوله ها مجاز به اتصال با اکسی استیلن، قوس الکتریکی یا جوش آرگون تا قطر DN 65 میلی متر (شامل) و فقط جوش قوس الکتریکی یا آرگون پس از قطر DN 80 میلی متر (شامل) می باشند.

لوله های ستون گاز طبیعی را فقط می توان به روش خمش سرد خم کرد. خمش گرم نباید انجام شود. در فرآیند خمش سرد این لوله ها، باریک شدن مقطع، ترک خوردگی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.