لوبیا قرمز در مشهد موجب ثروتمند شدن شهروندان مشهد شده است

لوبیا قرمز در مشهد بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است و گمان می‌رود که منشا آن پرو باشد. لوبیا چشم بلبلی که در اوایل 8000 سال پیش کشت شد، در دهه 1700 در آمریکای مستعمره ظاهر شد، زمانی که در لوئیزیانا توسط مهاجران اسپانیایی کشت شد.

مانند لوبیا چشم بلبلی، لوبیا قرمز کوچک نیز از پرو سرچشمه می گیرد. آنها در نهایت پس از گسترش به دریای کارائیب راهی ایالات متحده شدند، جایی که آنها یک عنصر محبوب در دستور العمل های مبتنی بر لوبیا هستند.

منشأ لوبیا آدوکی از جایی در شرق آسیا، احتمالاً چین است، اگرچه مرکز دقیق منشاء آن مشخص نیست. این گیاه دارای سابقه کشت 2000 ساله است و به طور گسترده در چین، ژاپن، تایوان، کره جنوبی، هند، تایلند، فیلیپین و نیوزلند کشت می شود.

لوبیا قرمز در خاک سست و با زهکشی خوب با سطح pH کمی اسیدی رشد می کند. آنها به صورت بوته ای یا تاک رشد می کنند و در آب و هوای گرم به خوبی رشد می کنند. از آنجایی که لوبیا قرمز تحمل کمی نسبت به هوای سرد دارد، کشاورزان لوبیا را قبل از یخبندان پاییزی پس از حدود 120 روز بلوغ پس از کاشت برداشت می کنند.

بر خلاف لوبیا سبز که بالغ برداشت می شود، لوبیا قرمز خشک شده را در غلاف خود می گذارند تا خشک شود. زمانی که غلاف ها تیره، خشک و شکننده هستند، مقدار قابل توجهی از رطوبت خود را از دست داده اند، برداشت می شوند. لوبیا قرمز در طول سال برای هر دستور غذایی لوبیا که می خواهید درست کنید در فروشگاه موجود است.

شما می توانید لوبیا قرمز را در قوطی یا به صورت لوبیا خشک در بسته ها خریداری کنید. هر کدام محاسن خود را دارد. کنسرو لوبیا قرمز باعث صرفه جویی در وقت شما در پخت و پز می شود زیرا این لوبیاها قبل از کنسرو سفید شده اند.

یک قوطی لوبیا حدود 2c لوبیا به شما می دهد. از طرف دیگر، یک کیسه 1 پوندی لوبیا خشک 6 تا 7 فنجان لوبیا پخته به دست می آید. بنابراین، تهیه لوبیا خشک مقرون به صرفه است، اما اگر می‌خواهید راحتی داشته باشید، قوطی‌های لوبیا قرمز را انتخاب کنید.

با این حال، مطمئن شوید که قوطی لوبیا برآمده یا نشتی دریافت نکنید. هنگام خرید لوبیا خشک، مطمئن شوید که از لوبیاهای شکسته، ترک خورده یا چروکیده خودداری کنید زیرا این لوبیا ممکن است کهنه باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.