لمس کردن بذرکار دستی موجب از بین رفتن خلع احساسی می شود

جوانه زنی فرآیندی است که بذرها از طریق رشد اولیه ریشه ها، شاخساره ها، برگ و بذرکار دستی ها شروع به رشد به گیاهان می کنند. مراحل را ببینید که چگونه ترکیب منابع و چندین عامل موثر می تواند باعث جوانه زدن یک بذر کوچک به یک گیاه زنده شود.

بذرهای داخل میوه ها طوری طراحی شده اند که در سراسر محیط پخش شده و در فرآیندی به نام جوانه زنی بذر به گیاهان جدید تبدیل شوند. بنابراین اگر شما هم از طرفداران تخمدان های گیاهی رسیده هستید، این درس را بررسی کنید تا بدانید چگونه آنها از میان وعده های خوشمزه به گیاهان کامل تبدیل می شوند.

 

گیاهان مانند انسان ها با استفاده از تخمک و اسپرم تکثیر می شوند. با این حال، آنها رابطه جنسی فیزیکی ندارند! گیاهان نر گرده آزاد می کنند که تخمدان ها را بارور می کند. تخمدان‌های بارور شده به دانه تبدیل می‌شوند که می‌تواند برای تولید گیاهان جدید توزیع شود.

همانطور که تخمدان های بارور شده رشد می کنند، کربوهیدرات ها و پروتئین های اضافی در داخل دانه ذخیره می شوند. این به عنوان غذا برای گیاه عمل می کند تا زمانی که بتواند برگ ها را رشد دهد.

در مرحله بعد، تخمدان های گیاه بارور شده، پوشش سخت شده ای را ایجاد می کنند که به عنوان قسمت بیرونی دانه ها می بینیم تا از آنها در برابر شرایط سخت محیطی محافظت کند. سپس دانه ها را می توان توسط باد یا حیوانات برای ایجاد گیاهان جدید با خود برد.

بعد از اینکه بذر به مکان جدیدی رسید و با خاک پوشانده شد، می تواند شروع به جوانه زدن کند. جوانه زنی فرآیند رشد بذرها به گیاهان جدید است. اول، شرایط محیطی باید باعث رشد بذر شود. معمولاً این با توجه به عمق کاشت بذر، در دسترس بودن آب و دما تعیین می شود.

هنگامی که آب فراوان باشد، دانه در فرآیندی به نام جذب پر از آب می شود. آب پروتئین های خاصی به نام آنزیم را فعال می کند که روند رشد بذر را آغاز می کند. ابتدا بذر برای دسترسی به آب در زیر زمین یک ریشه رشد می کند.

شاخه ها یا رشد در بالای زمین شروع به ظاهر شدن می کنند. دانه شاخه ای را به سمت سطح می فرستد، جایی که برگ ها را برای برداشت انرژی از خورشید رشد می دهد. رشد برگها به سمت منبع نور در فرآیندی به نام فوتومورفوژنز ادامه می یابد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.