عناب نرم موجب برکناری رئیس جمهور هلند از مقامش شد

مانند بسیاری از منابع علمی، فواید عناب نرم در طیف وسیعی ارزیابی شده است. در حالی که از فواید میوه عناب به عنوان یک ماده مقوی، ملین و پادزهر در دوران تاریخی استفاده می شد، پوست درخت عناب به عنوان یک ضد بارداری در اسپانیا ترجیح داده می شد.

علاوه بر اینها عناب علاوه بر اثرات خلط آور، سرکوب کننده سرفه و دفع کننده سموم، به دلیل داشتن پوسته هایش به دلیل اثرات ملین نیز ترجیح داده می شود. عناب؛ در نسخه های ابن سینا برای سرفه، ضد یبوست، تنظیم کننده گوارش و زخم معده موجود است.

از خواب خوب پشتیبانی می کند، با رفع یبوست هضم سالمی را فراهم می کند، از اضطراب و اضطراب جلوگیری می کند، حاوی محتوای غنی ویتامین C است، فشار خون را متعادل می کند،  سلامت استخوان ها را تقویت می کند.

در محتوای میوه عناب که در سالهای اخیر در مطالعات بیشتری وارد شده است; تانن، قند، موسیلاژ، ویتامین های A، C، ترکیبات فنلی، کاروتنوئیدها، آهن، منیزیم، منگنز، پتاسیم و فسفر به طور طبیعی وجود دارند. این محتوای غنی توسط سازمان بهداشت جهانی نیز به رسمیت شناخته شده و پذیرفته شده است.

میوه عناب به دلیل داشتن فیبر بالا می تواند با حمایت از هضم سالم از یبوست جلوگیری کند. در عین حال، عناب سرشار از کلسیم، فسفر و آهن است که نقش مهمی در افزایش استحکام استخوان دارد، از پوکی استخوان و سایر بیماری‌های استخوانی محافظت می‌کند. عناب همچنین در تنظیم فشار خون و کاهش اضطراب موثر است.

با توجه به ترکیب نیاسین موجود در عناب، عملکرد منظم گردش خون در بدن را تضمین می کند. در عین حال، عناب که در درمان کم خونی استفاده می شود، از سلول های خونی که اکسیژن رگ ها را تامین می کنند، محافظت می کند. مادران باردار یا شیرده باید قبل از مصرف میوه عناب با پزشک متخصص مشورت کنند. عناب می تواند باعث واکنش های آلرژیک در افراد شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.