شوید خشک امسال موجب جلوگیری از آتش سوزی یک ساختمان شد

شوید خشک امسال توانایی دفع حشرات را نشان داده است، همانطور که در تحقیقات منتشر شده در مجله Food Protection نشان داده شده است. 20 روغن مشتق شده از گیاه از نظر فعالیت حشره کش مورد ارزیابی قرار گرفتند. پاسخ ها با گونه های مختلف، روغن های گیاهی و زمان قرار گرفتن در معرض متفاوت بود.

بر اساس مقادیر دوز کشنده 50 درصد در ماده بخور، روغن شوید بیشترین تلفات آفت را ایجاد کرد و پس از آن روغن بومادران و اکالیپتوس قرار گرفتند. ملالوکا و روغن درخت چای با بوی لیمو نیز در دفع حشرات مفید بودند. روغن مرغ پرنده نرولی و مرکبات و همچنین ماگورت یا افسنطین معمولی این ترکیب را تشکیل دادند.

این نتایج نشان می دهد که روغن شوید، در میان سایرین، ممکن است پتانسیل توسعه به عنوان عواملی برای کمک به محافظت از غلات ذخیره شده در برابر حشرات و کنه ها را داشته باشد – که به وضوح انتخابی بسیار بهتر و مطمئن تر از مواد شیمیایی بیماری زا است. (4)

ممکن است صرع را درمان کند. صرع برای مبتلایان و خانواده هایشان ترسناک است. این یک اختلال عصبی شایع است که با تشنج های غیرقابل پیش بینی و اپیزودیک مشخص می شود. در حالی که داروهای زیادی برای کمک به کاهش علائم مانند تشنج تجویز می شود، اکثر این داروها عوارض جانبی نامطلوبی ایجاد می کنند.

کشورهای جهان سوم قرن هاست که از گیاهان برای کمک به صرع استفاده می کنند. محققان از سراسر جهان در حال مطالعه بسیاری از زمینه‌های این اختلال بوده‌اند با این حال، در این تحقیق که در مجله علوم پزشکی مالزی منتشر شده است، عصاره آبی برگ شوید از نظر اثرات آن در درمان تشنج و صرع مورد بررسی قرار گرفت.

ارزیابی این گیاه را به عنوان دارای شهرت پزشکی سنتی برای فعالیت‌های ضد تشنجی عمیق تعریف کرد که به طور بالقوه به عنوان یک درمان جایگزین طبیعی برای صرع عمل می‌کند. منبع انرژی و کمک به هضم غذا از طریق اسیدهای چرب مفید است.

اسیدهای چرب منابع اصلی انرژی هستند. اکثر رژیم ها حاوی مقدار زیادی اسید چرب به شکل تری گلیسرول (استرهای همراه با گلیسرول) هستند. برخی از کربوهیدرات های غذایی ما به چربی تبدیل می شوند و به عنوان تری گلیسرول در بافت چربی ذخیره می شوند. متعاقباً اسیدهای چرب این چربی برای تأمین انرژی برای بافت های مختلف هوازی آزاد می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.