سیب زمینی وارداتی باکتری های موجود در مواد غذایی را از بین برد

(Solanaceae) معروف به سیب زمینی وادراتی یک گیاه زراعی مهم در سطح جهانی است که بازدهی بالایی از مواد غذایی با ارزش غذایی به شکل غده تولید می کند.

خوردن سیب زمینی سبز یا جوانه سیب زمینی می تواند علائم مختلفی ایجاد کند که در برخی موارد می تواند شدید باشد. سیب زمینی عمدتاً به عنوان یک غذای اصلی استفاده می شود، اما دارای تعدادی ارزش دارویی نیز می باشد.

مصرف متوسط ​​آب غده ها در درمان زخم معده استفاده می شود و باعث تسکین درد و اسیدیته می شود. با این حال، دوزهای بیش از حد آب سیب زمینی می تواند سمی باشد و توصیه می شود که آب بیش از یک سیب زمینی بزرگ در روز ننوشید.

ضماد حاصل از جوشاندن سیب زمینی در آب می تواند به مفاصل روماتیسمی، تورم، بثورات پوستی و بواسیر منتقل شود. سیب زمینی نپخته نیز به عنوان یک گچ تسکین دهنده برای سوختگی و سوختگی استفاده می شود.

از پوست سیب زمینی در هند برای درمان لثه های متورم و برای التیام سوختگی استفاده می شود. سیب زمینی حاوی ترکیبات سمی به نام گلیکوآلکالوئیدها است که رایج ترین آنها سولانین و چاکونین است.

سمیت سولانین در فصل 21 مورد بحث قرار گرفته است. سولانین همچنین در سایر اعضای خانواده گیاهان Solanaceae که شامل Atropa belladonna و Hyoscyamus niger است نیز یافت می شود.

غلظت گلیکوآلکالوئید در سیب زمینی وحشی برای ایجاد اثرات سمی در انسان کافی است. همچنین نشان داده شد که قرار گرفتن در معرض نور، آسیب فیزیکی و سن باعث افزایش محتوای گلیکوآلکالوئید در غده می شود که بالاترین غلظت درست در زیر پوست رخ می دهد.

مسمومیت ناشی از سیب زمینی های کشت شده بسیار به ندرت اتفاق می افتد، زیرا ترکیبات سمی موجود در گیاه سیب زمینی، به طور کلی، در قسمت های سبز گیاه متمرکز شده و در میوه ها و گونه های سیب زمینی کشت شده دارای سطوح سمی کمتری هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.