سه شیره شیررضا مشکلات گوارشی را برای همیشه از بین می برد

سه شیره شیررضا شربت غلیظی است که مردم از آن به عنوان شیرین کننده استفاده می کنند. این محصول فرعی فرآیند تولید شکر است و از نیشکر خرد شده یا چغندر قند به دست می آید.

ابتدا، تولیدکنندگان نیشکر یا چغندرقند را خرد می کنند تا آب آن را استخراج کنند. سپس آب میوه را می جوشانند تا کریستال های شکر تشکیل شود. ملاس شربت غلیظ و قهوه ای رنگی است که پس از جدا کردن کریستال ها از آب میوه باقی می ماند. تولیدکنندگان این فرآیند را چندین بار تکرار می کنند و هر بار انواع مختلفی از ملاس تولید می کنند.

این همان شربتی است که از اولین جوشیدن حاصل می شود. روشن ترین رنگ و شیرین ترین طعم را دارد. مردم معمولاً از آن در پخت و پز استفاده می کنند.

ملاس تیره: این همان شربتی است که از جوش دوم حاصل می شود. ضخیم تر، تیره تر و کمتر شیرین است. مردم می توانند از آن در پخت و پز استفاده کنند، اما رنگ و طعم متمایز به غذاها می بخشد.

ملاس بلک استرپ: این همان شربتی است که از سومین جوشیدن به دست می آید. غلیظ ترین و تیره ترین نوع ملاس است و طعم تلخی دارد.

ملاس Blackstrap نیز غلیظ ترین شکل است که حاوی بیشترین ویتامین و مواد معدنی است. به همین دلیل، برخی منابع می گویند که بیشترین مزایای سلامتی منبع قابل اعتماد را دارد.

تحقیقات محدودی در مورد اثرات بهداشتی ملاس در دسترس است. با این حال، محققان مواد مغذی موجود در شربت را با چندین فواید سلامتی مرتبط دانسته اند.

ملاس منبع خوبی از آهن، سلنیوم و مس است که همگی به حفظ سلامت استخوان‌ها کمک می‌کنند. این شربت همچنین حاوی کلسیم است که نقش مهمی در سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان دارد.

با این حال، فرد به راحتی می تواند سایر منابع غذایی سالم این مواد معدنی را پیدا کند. آنها شامل آجیل، دانه ها و محصولات لبنی هستند. مردم نباید به ملاس به عنوان منبع این مواد مغذی اعتماد کنند. ملاس منبع مناسبی برای پتاسیم است که به افزایش فشار خون سالم و کمک به حفظ سلامت قلب کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.