با خوردن انجیر خشک سیاه موهای خود را مشکی کنید

ویتامین های موجود در انجیر خشک سیاه تقریباً همه ویتامین های گروه B هستند (B1، B2، B5، A، C، E، PP. مقداری بتاکاروتن وجود دارد. وجود همه این عناصر بستگی به درجه رسیده بودن جنین دارد. مفیدترین آنها انجیر رسیده است دوره مناسبی برای رسیدن میوه مرداد تا اکتبر است. اما مهم است که به یاد داشته باشید که ماندگاری درخت انجیر رسیده زیاد نیست. انجیر واقعاً خواص درمانی دارد.

به دلیل محتوای اسید فولیک، تأثیر مثبتی بر روند بارداری و رشد جنین دارد. مجموعه ویتامین های B بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد، بدن را از استرس و خستگی محافظت می کند. محتوای اسانس و ویتامین C انجیر را به پیشگیری از سرماخوردگی و بیماری های ویروسی تنفسی تبدیل می کند.

محتوای قندها بر عملکرد مغز تأثیر می گذارد. انجیر به کاهش تب کمک می کند. با التهاب در بدن مبارزه می کند. بر هضم غذا تأثیر می گذارد. پالپ میوه به رفع یبوست کمک می کند. انجیر ضد سرفه، خلط آور است. عملکرد ریه ها را عادی می کند. به کم خونی کمک می کند.

انجیر خشک حاوی پکتین است و بنابراین به بهبود سریع زخم های باز کمک می کند. خون را از پلاک های کلسترول پاک می کند. سموم را از بین می برد. بر عملکرد سیستم قلبی عروقی تأثیر می گذارد. بر استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست تاثیر می گذارد.

بر عملکرد سیستم تناسلی و کلیه ها تأثیر می گذارد. اثر ادرارآور دارد. بوی بد دهان را برطرف می کند. علاوه بر میوه ها، برگ و پوست درخت نیز خواص درمانی دارد. به دلیل وجود تانن زیاد در برگ ها به عنوان قابض در برابر اسهال استفاده می شود. جوشانده برگ ها نیز باعث کاهش تشکیل گاز، مبارزه با کولیت، تسکین دوره اسهال خونی و انواع مسمومیت های غذایی می شود.

از برگ های تازه آن به عنوان پاک کننده پوست استفاده می شود. با قرمزی، التهاب و جوش مبارزه کنید. از جوشانده برگ آن برای بیماری های تنفسی استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.