انار در بازار تهران موجب افزایش قدرت بینایی می شود

انار در بازار تهران بسته به میزان فلاونوئیدها و آنتوسیانین های موجود در آن، سه برابر چای سبز آنتی اکسیدان دارد. همچنین حاوی سطوح بالاتر آنتی اکسیدان نسبت به زغال اخته و پرتقال است.

انار میوه ای سرشار از ویتامین C است. ویتامین C با انواع عفونت ها مبارزه می کند و می تواند با جلوگیری از آسیب به سلول ها در برابر انواع سرطان ها محافظت کند. آب انار تهیه شده از یک انار تقریباً نیمی از نیاز روزانه ویتامین C را تامین می کند.

انار که فیبر بالایی دارد برای مدت طولانی احساس سیری می کند. به همین دلیل مصرف انار در رژیم غذایی گنجانده شده است. انار؛ ممکن است برای قلب، دیابت و بیماری های عفونی مفید باشد.

اثر درمانی انار بر بسیاری از بیماری ها در حال تحقیق است. مشخص شده است که مصرف آب انار باعث کاهش دریافت LDL (کلسترول بد) و افزایش فعالیت HDL (کلسترول خوب) می شود.

مطالعات نشان داده اند که آب انار به کاهش تجمع کلسترول و تشکیل سلول های کفی تشکیل دهنده پلاک در عروق کمک می کند. این عقاید که آب انار از تصلب شرایین جلوگیری می کند نیز قوی تر می شود.

در برخی از مطالعات بیان شده است که از انار می توان به عنوان یک ضد التهاب استفاده کرد. همچنین مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد پوست انار از گسترش التهاب و آلرژی جلوگیری می کند. انار به دلیل داشتن پلی فنول به عنوان مسکن و تب بر استفاده می شود.

افزایش طولانی مدت قند خون در افراد دیابتی باعث آترواسکلروز می شود. مطالعات مختلفی در مورد تأثیر میوه انار بر دیابت انجام شده است. سطح سرمی گلوکز، کلسترول و تری گلیسیرید تحت تأثیر مصرف آب انار قرار نگرفت. کاهش قابل توجهی در سطح پراکسید لیپید سرم مشاهده شد.

انار فرآیند واکنش زنجیره‌ای را که باعث مرگ سلولی و از دست دادن عملکرد سلولی می‌شود، کاهش می‌دهد، که یکی از مکانیسم‌های کلیدی موثر بر دیابت نوع ۲ است. علاوه بر این، ترکیبات ارزشمند موجود در انار با افزایش تولید انسولین در بدن به تنظیم قند خون کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.