امیر کبیر در زمان خود از تجهیزات پزشکی یاسوج استفاده می کرد

موجودی و مستندسازی تجهیزات پزشکی یاسوج یک مرحله کمکی در چرخه زندگی است. اطلاعاتی را برای پشتیبانی از مدیریت تجهیزات پزشکی در مراحل مختلف ارائه می دهد. پس از اتمام بازرسی ورودی، فایل رکورد دستگاه باید ایجاد شود و در طول عمر مفید دستگاه فعال باشد. هر دستگاه توسط یک شماره منحصر به فرد به نام شماره رکورد تجهیزات شناسایی و ردیابی می شود.

بخش مهندسی بالینی اطمینان حاصل می کند که بازرسی ورودی تجهیزات شامل تأیید لوازم جانبی، کتابچه راهنمای کاربر، و ایمنی الکتریکی و عملکرد مطابق با تمام سیاست های قابل اجرا است. تجهیزات ورودی باید از نظر آسیب احتمالی حمل و نقل و مطابقت با مشخصات در سفارش خرید به دقت بررسی شوند.

نصب و راه اندازی می تواند توسط کارکنان فنی داخلی در صورت آشنایی با یک مورد از تجهیزات انجام شود. در صورت نیاز به نصب و راه اندازی از سوی تامین کنندگان، کارکنان فنی داخلی باید بر این فرآیند نظارت داشته باشند. به طور کلی، فرآیند نصب باید با سیاست های استاندارد سازگار باشد.

برای کاهش احتمال خرابی تجهیزات پس از سرویس یا تعمیر، تمام پرسنل درگیر در نگهداری و سرویس تجهیزات باید مطابق با استانداردهای مناسب برای کاری که انجام می دهند آموزش ببینند. خطای اپراتور یکی از دلایل اصلی خرابی دستگاه، به ویژه در کشورهای در حال توسعه است. استفاده نادرست از تجهیزات پزشکی نیز مشکلات نگهداری را تا حد زیادی افزایش می دهد.

بنابراین، آموزش کاربران باید به طور منظم از فروشنده نظارت شود تا از سطح مهارت مناسبی که برای عملکرد تجهیزات لازم است، اطمینان حاصل شود. در واقع، آموزش باید در صورت نیاز شامل کلیه کارکنان استفاده کننده مانند کادر بالینی و فنی باشد. علاوه بر این، باید تمام جنبه های استفاده از تجهیزات پزشکی را پوشش دهد.

برخی از این پارامترهای خطا بصری نیستند، اما می توان از پارامترهای قبلی استفاده کرد. شرایط خرابی تجهیزات پزشکی به دست آمده در مرحله به دست می آید و به شرایط خرابی مربوطه تبدیل می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.